defragmentace disku na windows xp jak spustit defragmentaci:

.

Defragmentace disku na Windows XP

Advertising:Defragmentace disku je silný, avšak málo používaný nástroj - součást Windows - který Vám pomůže zrychlit Váš počítač. Defragmentaci je vhodné používat několikrát do roka, např. 1x za 3 měsíce.

O co jde: Ačkoliv soubory na Vašem disku se uživateli jeví "vcelku", ve skutečnosti jsou po několika měsících používání obvykle rozsekány na malé kousky, které jsou fyzicky umístěny na různých místech pevného disku. Čtení souboru proto může trvat relativně dlouho, protože počítač musí při čtení "přeskakovat" na různá místa disku, což pochopitelně práci počítače zpomaluje.
Defragmentace kousky souborů spojí za sebe, takže čtení souboru se zrychlí (někdy i několikanásobně).

defragmentace disku ve Windows

.

Jak spustit defragmentaci:

Otevřete menu Start, vyberte položku Tento počítač, na názvu disku - obvykle Místní disk (C:) - klikněte pravým tlačítkem a v rozbaleném menu vyberte položku Vlastnosti. Otevře se okénko vlastností disku, v němž kliknete na záložku s názvem Nástroje a vyberete tlačíko Defragmentovat... (viz obrázek).

Poté již jen stisknete tlačítko Defragmentovat a necháte věcem volný průběh. Defragmentace je bezpečná a obvykle nevyžaduje žádné odborné znalosti, avšak je třeba mít na paměti že:
- defragmentace trvá velmi dlouho (vhodné je spuštění přes noc)
- po dobu defragmentace není vhodné spouštět jakékoliv jiné programy, hýbat myší, psát na klávesnici atd.
Pokud defragmentace přes noc "nedoběhne", nic se neděje. I tak bylo uděláno kus práce. Defragmentaci prostě ukončete tlačítkem Zastavit a příští noc ji spusťte znova, napodruhé už se obvykle podaří vše dokončit.

defragmentace disku na windows xp jak spustit defragmentaci:

Advertising:Zrychlete počítač vhodným nastavením vizuálních efektů

defagmentace defagmentaci: defargmentace defargmentaci: defragemntace defragemntaci: defragentace defragentaci: defragmenace defragmenaci: defragmenatce defragmenatci: defragmentac defragmentac: defragmentac:i defragmentaci defragmentae defragmentaec defragmentai: defragmentaic: defragmentcae defragmentcai: defragmentce defragmentci: defragmetace defragmetaci: defragmetnace defragmetnaci: defragmnetace defragmnetaci: defragmntace defragmntaci: deframentace deframentaci: deframgentace deframgentaci: defrgamentace defrgamentaci: defrgmentace defrgmentaci: deragmentace deragmentaci: derfagmentace derfagmentaci: dferagmentace dferagmentaci: dfragmentace dfragmentaci: diksu diku disk disu disuk dsiku dsku edfragmentace edfragmentaci: efragmentace efragmentaci: idsku indows isku iwndows psustit pustit spstit spsutit spusit spusitt spusti spustt spustti sputit sputsit supstit sustit widnows widows windos windosw window windwos windws winodws winows wndows wnidows