jak zlepšit výkon počítače - neukládejte soubory na pracovní plochu

.

Jak zlepšit výkon počítače - neukládejte soubory na pracovní plochu

Advertising:Pracovní plocha je to, co se zobrazí, jsou-li všechna okna zavřena - barevné pozadí, krajinka či jiný obrázek, a zástupci často používaných programů a souborů.

Mnozí uživatelé využívají pracovní plochu i k tomu, že na ni ukládají přímo soubory stažené z internetu, popřípadě dokumenty, tabulky apod., s nimiž zrovna pracují.

Kupodivu, ačkoliv tento styl práce vypadá logicky, není příliš doporučován: a to ani v technických diskuzích na internetu, ani samotnou firmou Microsoft - autorem operačního systému Windows - viz článek zde (poznámka dole)
Správný styl práce by měl vypadat tak, že soubory samotné umístíte do jiné složky (například Dokumenty), a na samotnou pracovní plochu umístíte pouze jejich zástupce. Mimochodem, zástupce od souboru poznáte tak, že jeho ikona v levém dolním rohu zobrazuje "zahnutou" šipku.

Zkuste to také - je to jednoduchý tip zadarmo a je možné, že Váš počítač se Vám odmění o něco pružnějším chodem.

Podrobnější informace
V zájmu objektivity musí být řečeno, že uvedený tip není jednoznačný - najdete mnoho uživatelů, kteří jej doporučují, a stejné množství těch, kteří jej zatracují jako zbytečnost. V každém případě "to nejhorší", co se vám může stát při jeho využití, je to, že nebude mít žádný pozitivní vliv na výkon - počítač si popsaným stylem práce rozhodně nepoškodíte ani nezpomalíte.

Seriózní a hlubší analýza, jaký vliv má umisťování souborů na plochu na výkon počítače, pravděpodobně neexistuje, takže nezbývá než spokojit se s několika nezaručenými dedukcemi:
- při zobrazení plochy (relativně častá operace), operační systém "nahlédá" do obsahu souborů, které jsou na ní umístěny. Je většinou rychlejší nahlédnout do zástupce (což je velmi malý soubor), než do například 4MB velkého textového souboru.
- obsah plochy (nebo její část) operační systém pravděpodobně ukládá do paměti. Jsou-li na ploše velké soubory, operační systém pro toto ukládání pravděpodobně potřebuje více pamětí. A čím více zabrané paměti, tím pomalejší počítač.
- a koneckonců: doporučovala by tento tip samotná firma Microsoft, kdyby na něm aspoň něco nebylo?


jak zlepšit výkon počítače - neukládejte soubory na pracovní plochu

Advertising:Další tip na zrychlení Windows

enukládejte eukládejte lepšit lochu lpochu lzepšit nekládejte nekuládejte neukldejte neukldáejte neukládeje neukládejet neukládejt neukládete neukládetje neukládjete neukládjte neukláedjte neukláejte neukádejte neukáldejte neulkádejte neuládejte nuekládejte nukládejte opčítače osubory oubory očítače pacovní parcovní plchu plcohu ploch plocu plocuh plohcu plohu pochu polchu počtače počtíače počíatče počíače počítae počítaeč počítač počítčae počítče poítače poíčtače praconví praconí pracovn pracoví pracovín pracvní pracvoní praocvní praovní prcaovní prcovní pčoítače pčítače racovní rpacovní sobory sobuory soubor souboy souboyr soubroy soubry souobry souory subory suobory vkon vkýon výkn výkno výko výokn výon zelpšit zepšit zlepit zlepišt zlepši zlepšt zlepšti zlešit zlešpit zlpešit zlpšit ýkon ývkon